REKONSTRUKCE PODKROVÍ, PRAHA 1 - JOSEFOV

Interiér / Rekonstrukce historických budov
  • Místo stavby: Bílkova ulice,  Praha 1 - Josefov
  • Investor: soukromá osoba
  • Generální projektant: Break Point - Ing. arch. Vojtěch Vecán, Ing. arch. Tomáš Veselý, Ing. Irena Truhlářová, Ing. Lenka Černochová
  • Projekt: 2006 - 2008
  • Realizace: 2009 - 2010

Jeden ze dvou zde uvedených projektů z atelieru BREAK POINT, se kterým jsem intenzivně spolupracoval 6 let; je významnou ukázkou spolupráce projektantů Vecán/Veselý/Truhlářová.

Původní stará půda sloužila pro věšení prádla. Střešní vestavbou vznikl podkrovní byt s ateliérem a terasou o celkové ploše cca 180 m2. Rekonstrukce se dotkla celé  východní části podkroví směřující do ulice Dušní, včetně stávajících vyzděných prostorů a terasy.

Dominantním prvkem jsou krásné výhledy na historické Staré Město a tři ateliérová okna nacházející se v obývacím pokoji, jídelní části a v ložnici. Kvůli tomu to prvku došlo k výměnám v krovu a přilehlé krokve musely být zesíleny. Do prostoru bytu bylo vloženo patro, ke kterému vede lávka a litinové schodiště, které v minulosti sloužilo pro vstup do sklepů. Z vloženého patra je možný výhled pásovým oknem na terasu bytu. Terasa je přístupná širokým francouzským oknem a je zde na části použita podlaha z exotické dřeviny na dřevěném roštu.

S investorem jsme velmi citlivě řešili celý interiér bytu. Velkou zásluhu na vynikajícím finálním výsledku má i generální dodavatel stavby.

 

Foto: Ing. arch. Tomáš Veselý 

 

crossmenu